Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień
dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych
zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

21 Październik 2018 r. | godzina 14:21
PL | EN

Zbiornik wodny na rzece Promnik

Zbiornik wodny na rzece Promnik

Festiwal akordeonistów

Festiwal akordeonistów

600-lecie Miasta Łaskarzew

600-lecie Miasta Łaskarzew

Dożynki Powiatowe 2018

Dożynki Powiatowe 2018

"Bóg jest dla wszystkich"- Orszak Trzech Króli 2018

11 Styczeń 2018 r. | godzina 08:30

Już po raz szósty w Łaskarzewie mogliśmy wspólnie uczcić Święto Trzech Króli. Dom Pracy Twórczej „Bajka” zorganizował Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łaskarzew. W tym roku orszakowym hasłem było: „Bóg jest dla wszystkich”. Nasi trzej Królowie, reprezentowali trzy kontynenty, ale również trzy pokolenia. Król Afrykański był młodzieńcem, który stając na początku swojej drogi w dorosłość, w dojrzałość, już poszukuje i już znajduje swoje powołanie. Drugi Król – Europejski był mężczyzną w sile wieku, reprezentował on mężów i ojców rodzin poszukujących Jezusa i właściwej drogi dla siebie  i swoich rodzin.  Król Azjatycki był starcem, który dopiero u schyłku wieku, bogaty w wieloletnie, ludzkie doświadczenie, odnalazł gwiazdę i drogę do Jezusa.

Scenariusz orszaku we wszystkich miejscowościach orszakowych jest podobny. W Łaskarzewie mogliśmy zobaczyć,  Trzech Króli , którzy ujrzawszy Gwiazdę, pełni nadziei, wyruszyli wraz ze swymi Orszakami  do Betlejem. Minęli  biblijną scenę PIERWSZY GRZECH, na której Wąż skusił Ewę  i próbował sprowadzić Orszaki na złą drogę, na drogę pychy. Następnie Królowie odwiedzili DWÓR HERODA, gdzie byli, zaproszeni do lenistwa, namawiani do zazdrości i gniewu. Napotkana po drodze GOSPODA zachęcała do nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, do nieczystości i chciwości.  Tak jak co roku, byliśmy świadkami WALKI DOBRA ZE ZŁEM. Na szczęście dobro zwyciężyło  i Aniołowie przekonali wędrujących,  że Nowonarodzony Zbawiciel urodził się dla nas wszystkich, dla zbawienia każdego człowieka i wszyscy możemy zbliżyć się do Niego, podchodząc do szopki.

Wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękuję za udział w Orszaku.

Szczególne podziękowania kieruję do młodzieży, która aktywnie włączyła się w organizację święta, są nimi:  Ala i Weronika Gromadzkie, Marek, Hubert, Kuba Gromadzcy, Julka, Łucja, Ula i Pawełek Kołyska, Zuzia, Marysia i Ola Gładysz, Wiktor i Olek Mikusek, Natalka i Bartek Mazurek, Bartek Olejnik, Rafał Przybysz, Wiktoria Kliczek, Franek Pałyska, Lilianna Teodorowicz, Zosia Wójcik, Rozalka i Armin Książek, Emilka, Kasia i Małgosia Laskowskie, Fryderyk Węgrzyn oraz Kuba i Magda Górka, Patrycja i Mateusz Rutkowscy, Kacper Przybysz. Dziękuję także naszym dorosłym aktorom: Michałowi Pałysce i Mirkowi Wnukowi.

 Za pomoc w organizacji serdecznie dziękuję również ks. Mariuszowi Szyszko, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej i Pracownikom Posterunku Policji w Łaskarzewie za pilnowanie bezpieczeństwa podczas przemarszu, Michałowi Paziewskiemu, Patrykowi Józwiakowi i Sewerynowi Rosiakowi za nagłośnienie przedstawianych scenek oraz Elizie Mikusek za fotorelację z przebiegu Orszaku.

Co roku dokładamy starań, aby Święto Objawienia Pańskiego w Łaskarzewie miało piękną i bogatą oprawę. W tym roku nasi Trzej Królowie mogli poszczycić się nowymi strojami, za które serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Rybickiemu i pracownikom firmy „Rybicki” z Garwolina.

M. Walenda

Linki Urzędowe

Moja mapa

Skontaktuj się z namiSzybkie linki

Newsletter

Banery