Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 776
W sumie: 167832

News

Majówka 2015

26.09.2018

Jak co roku Łaskarzew radośnie obchodził Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz uroczyście 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja.

W sobotę 2 maja odbył się V Marsz dla Biało-Czerwonej zorganizowany przez Stowarzyszenie CIA w Łaskarzewie. Uczestnicy pokonali odległość 7 km od Kopca Kościuszki w Krępie do Pomnika Niepodległości w łaskarzewskich Alejkach. W marszu udział wzięło tylko 12 osób, wśród których najliczniejszą grupę stanowili pracownicy Urzędu Miasta Łaskarzew z Zastępcą Burmistrza Miasta Łaskarzew Marią Sobieska na czele. Szczególne gratulacje należą się osobom 50+. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.  Po marszu organizatorzy zaprosili uczestników na pyszne kiełbaski i pączki.

Od rana 3 maja odbywały się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Łaskarzew. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach.

W kategorii Seniorów nagrody zdobyli:

 I miejsce zajął Norbert Sadurek,

 II miejsce- Adam Flisek

 III miejsce Robert Tobiasz

 

W kategorii Juniorów:

I miejsce-  Dariusz Wójcik

II miejsce- Kryspin Zdunek

III miejsce- Filip Gąska

 

Statuetki za udział w zawodach zdobyli:

Paula Żach- dla jedynej kobiety uczestniczącej w zawodach

Michał Sierański- najmłodszy uczestnik.

 

Nagrody uczestnikom zawodów wędkarskich wręczyła Zastępca Burmistrza Miasta Łaskarzew- Maria Sobieska.

 

W niedzielę 3 maja o godz. 10.15 odbyła się uroczysta msza św. W intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego, którą odprawił ks. Edmund Szarek. W okolicznościowej homilii ks. Proboszcz zaakcentował silny związek Polaków i Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, której święto przypada właśnie 3 maja. Ksiądz Szarek przypomniał, że Polska choć wymazana z mapy Europy wciąż żyła, uchwaliła nowoczesną, jak na tamte czasy Konstytucję, z której mogła być dumna. A dziś każdy z nas patrzy z lękiem w przyszłość, bo zanika chrześcijański duch Narodu.- powiedział duchowny. Po eucharystii uformowano kolumnę marszową i przemaszerowano pod Pomnik Niepodległości w Alejkach. Orkiestra dęta odegrała Mazurka Dąbrowskiego, po którym głos  Pani Maria Sobieska- Zastępca Burmistrza Miasta Łaskarzew  wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie zaprezentowali program słowno-muzyczny. Następnie pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów.                                                                                                                                                  

 O godzinie 14.00 spod Urzędu Gminy w Sobolewie wystartowali uczestnicy XXI Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Łaskarzew z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Bieg odbywał się pod hasłem „Sprawny bo trzeźwy- trzeźwy bo sprawny”, a głównym organizatorem biegu było Stowarzyszenie CIA z Łaskarzewa. Trasa biegu liczyła 14 km, a najszybciej pokonał ją Robert Głowala, przed Łukaszem Świesiulskim i Łukaszem Świecakiem. Najszybszą wśród biegaczek była Emilia Mazek.  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody pieniężne z rąk Zastępcy  Burmistrza Miasta Łaskarzew- Marii Sobieska oraz komandora biegu Henryka Dąbrowskiego. Zostały również wręczone Puchary ufundowane przez Wójta Gminy Łaskarzew i Wójta Gminy Sobolew dla najlepszych zawodników reprezentujących oba samorządy.  W biegu wzięło udział 42 zawodników.

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Serbianki zorganizowało piknik rodzinny, w czasie którego można skosztować było słynne łaskarzewskie pyzy. Czas umilał zespół Replay.

 

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki i czwartki

w godzinach od 10.00 do 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.