Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13453
W sumie: 154131

News

News zdjęcie id 165

Orszak Trzech Króli 2016. Już po raz czwarty kolędowaliśmy na ulicach Łaskarzewa

27.09.2018

 Z roku na rok coraz większe rzesze Polaków biorą udział w Orszakach Trzech Króli w swoich miastach. W tym roku Orszak przeszedł w ponad 400 polskich miastach i miejscowościach, a także w kilkudziesięciu miejscach na świecie, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Ukrainie, Rumunii, Rwandzie i Ekwadorze.

 W tym roku  Łaskarzewski Orszak Trzech Króli odbył się już po raz czwarty pod hasłem:

„Nade wszystko Miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie”

Orszak Trzech Króli przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych, radosnych, wielobarwnych pochodów, rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach i placach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa.

Nie inaczej było w Łaskarzewie. Dzieci, młodzież i dorośli przebrani w barwne stroje odegrali sceny z ewangelii o narodzeniu Jezusa. Wszyscy uczestnicy pochodu otrzymali korony, flagi i śpiewniki, aby móc w pełni uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu.

Punktualnie o godzinie 11.00 z balkonu DPT „Bajka” w Łaskarzewie Burmistrz Miasta Łaskarzew Lidia Sopel- Sereja przywitała uczestników jasełek, którzy mimo mrozu i śniegu licznie przybyli na uroczystości.

Plac przed „Bajką” na kilka chwil stał się biblijnym Jeruzalem. To tu król Herod kusił mędrców swoimi bogactwami i zapraszał do swego pałacu, ale Trzej Mędrcy nie dali się zwieść i ruszyli w dalszą drogę za zastępem anielskim. Moce piekielne jednak nie próżnowały i robiły wszystko, aby Trzej Królowie nie dotarli do Nowonarodzonego Dzieciątka. Uczestnicy pochodu zapraszani byli do gospody na jadło i napitek. Również diabełki próbowały stanąć na drodze monarchów, ale tu do akcji wkroczyły zastępy anielskie które po zaciętej walce zgładziły zastępy piekielne. Następnie wszyscy uczestnicy orszaku udali się do kościoła parafialnego na uroczystą mszę św., gdzie mędrcy oddali pokłon Jezusowi i złożyli złoto, kadzidło i mirrę.  Rolę dzieciątka odegrała córka burmistrz Łaskarzewa- Olimpia Sereja.

Orszak był okazją do wspólnego świętowania całych rodzin, które licznie w nim uczestniczyły.  Uczestnicy orszaku udowodnili w ten sposób, że chrześcijanie potrafią przeżywać swoje święta radośnie a przede wszystkim we wspólnocie.  

Orszak Trzech Króli odbył się pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Łaskarzew.

 

E. Mikusek

 

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki i czwartki

w godzinach od 10.00 do 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.