Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12591
W sumie: 153269

News

News zdjęcie id 169

Relacja z X Międzynarodowego Festiwalu Akordeonistów w Łaskarzewie 2016

27.09.2018

 

W niedzielę 10 lipca odbył się X Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów w Łaskarzewie. W ten jeden dzień w roku w Łaskarzewie akordeon triumfuje, a  muzyka akordeonowa żyje i rozwija się.

Od dziesięciu lat Łaskarzew rozbrzmiewa piękną muzyką i śpiewem. Jest to święto radosne i kolorowe. Nasz festiwal, to wspaniała okazja do zaprezentowania publiczności dorobku kulturowego, zarówno ze strony zespołów regionalnych, jak i z zagranicy.

Dziesiątą edycję festiwalu rozpoczął tradycyjnie koncert Orkiestry Dętej przy ZMG OSP RP w Łaskarzewie. Następnie do wspólnej zabawy zaprosiły zespoły ludowe- kapela Bocianisko, kapela Stanisława Figielskiego i celestynowskie Podbielanki. Barwne stroje, piękny śpiew a przede wszystkim wspólna zabawa z publicznością zachwyciły wszystkich. Parkiet przed sceną drżał od pląsów i przytupywania. Młody wirtuoz akordeonu- Jakub Kołyska, laureat wielu konkursów, zagrał wiązankę popularnych utworów rozrywkowych. Przystojny Włoch Matteo Mazzucca zabrał publiczność w podróż do słonecznej Italii na randkę z akordeonem i włoską piosenką. Młodzieżowy zespół Uns Zaplansjski Vez z Serbii zaprezentował na scenie tradycyjne tańce i przyśpiewki serbskie. Niektórzy żartowali, że tego jeszcze nie było, aby w łaskarzewskiej „Serbii” występowali Serbowie…

Tuż po godzinie 18 Burmistrz Miasta Łaskarzew wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Łaskarzew uroczyście otworzyła X Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów w Łaskarzewie.

Po części oficjalnej scena należała już tylko do artystów. Jako pierwszy wystąpił doskonale znany już łaskarzewskiej publiczności białoruski duet akordeonowy MIX. W nowej akordeonowej odsłonie wystąpił  zespół Replay. Następnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Cygański Tabor, który zachwycił publiczność.

. W świat muzyki disco polo zabrała wszystkich formacja Lecimy. W czasie koncertu można było wygrać nagrody za znajomość piosenki zespołu. Finałowym akcentem był występ  zespołu Power, który bawił publiczność do północy. Finał Mistrzostw Europy w piłce nożnej nie był wystarczającą konkurencją dla festiwalu. Parkiet przed sceną był do końca pełen tańczących par.

I tak zakończył się X Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów w Łaskarzewie. Następny już za rok. Czas szybko płynie. Nie obejrzymy się a w łaskarzewskich alejkach znów będzie rozbrzmiewać muzyka Akordeonu.

Honorowym Patronem X Międzynarodowego Festiwalu Akordeonistów w Łaskarzewie był Marszałek Województwa Mazowieckiego- Adam Struzik oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego- Marek Chciałowski.

 

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki i czwartki

w godzinach od 10.00 do 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.