Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 766
W sumie: 37290

News

News zdjęcie id 1061

PRZYPOMINAMY ZASADY FUNKCJONOWANIA PSZOK w ŁASKARZEWIE w 2022 r.

10.06.2022

 ZASADY FUNKCJONOWANIA PSZOK w ŁASKARZEWIE w 2022 roku zostały 

określone uchwałą Nr XXXIX/240/20222 Rady Miasta Łaskarzewa z dn. 2 lutego 2022 r.

 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Łaskarzew

 

W dniu 4.06.2022r. funkcjonował w naszym Mieście Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pracownicy Urzędu Miasta nadzorujący oddawanie i przyjmowanie odpadów na PSZOK zauważyli powtarzający się problem niedoinformowania mieszkańców, dotyczący tego co można oddać na PSZOK i w jakich ilościach. Przypominamy zatem, że:

KIEDY: Od lutego 2022r. PSZOK funkcjonuje w miesiącach parzystych (luty, kwiecień, czerwiec, sierpień, październik, grudzień), w pierwszą sobotę wymienionych miesięcy, od godziny 7.00 do godziny 16.00.

OGRANICZENIA w odbiorze ODPADÓW: Na PSZOK można oddać:

  • 4 szt. opon od samochodów osobowych
  • 2 szt. opon motocyklowych
  • 8 szt. „małych” mebli (typu krzesło, szafka nocna)
  • 4 szt. „dużych” mebli (typu szafa, segment regału, łóżko, kanapa, fotel)
  • 300 litrów odpadów budowlanych i rozbiórkowych

Wyżej wymienione odpady, w określonych ilościach, można oddać RAZ w roku, z 1 nieruchomości (jedna deklaracja)!

NIE PRZYJMUJEMY: styropianu budowlanego - zmiana podyktowana jest dostosowaniem do wymogów ustawy o odpadach komunalnych, która mówi, że styropian budowlany nie jest odpadem komunalnym (od dnia 1.01.2022 r.) Styropian budowlany może być oddany przez mieszkańca do firmy zajmującej się odbiorem odpadów odpłatnie. W tym celu można zamówić kontener na odpady budowlane i poremontowe lub osobiście dostarczyć na miejsce odbioru i składowania odpadów należącego do firmy prowadzącej taką działalność.

Styropian z opakowań, w tym np. sprzętu AGD należy wrzucić do odpadów zmieszanych.

ODPADY POREMONTOWE: na PSZOK można oddać TYLKO 300 litrów odpadów poremontowych, resztę należy oddać odpłatnie do firmy odbierającej odpady, po uzgodnieniu wielkości potrzebnego kontenera, terminu odbioru i ceny.

ODPADY Z DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ: Na PSZOK-u nie są przyjmowane odpady pochodzące z działalności gospodarczej prowadzonej obecnie lub w przeszłości. W sobotę 4 czerwca br. niektórzy mieszkańcy chcieli oddać m.in. kopyta obuwnicze, spody do obuwia, obcasy, ścinki kamasznicze, plastikowe opakowania na butelki (tzw. klatki), części samochodowe itd. Wymienione odpady choć są „śmieciami” nie stanowią odpadu komunalnego! Jedna z osób próbowała dostarczyć na PSZOK 40 szt. żelazek, 10 szt. kosiarek elektrycznych – ilość odpadów wskazywała na pochodzenie ich z działalności gospodarczej- odpady nie zostały przyjęte.

Drodzy Mieszkańcy, częstotliwość funkcjonowania PSZOK oraz ograniczenia dot. ilości odbioru niektórych odpadów komunalnych, wynikają z przepisów prawa oraz starań o utrzymanie obowiązujących stawek w opłacie za odpady na obecnym poziomie. Od 2022 roku płacimy bowiem za każdą oddaną tonę odpadów - IM WIĘCEJ ODDAMY ŚMIECI TYM WIĘCEJ PŁACIMY - MY WSZYSCY!

W celu usprawnienia działania PSZOK oraz uszczelnienia systemu odbioru odpadów zakupiona została aplikację do ewidencji odpadów w PSZOK i monitorowania ilości oddawanych odpadów, na które obowiązują limity w ilości odbioru.

W razie pytań lub wątpliwości dot. gospodarki odpadami w naszym Mieście, prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu.

 

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki w godzinach od 10.00 do 15.00

w czwartki w godzinach od 12:00 do 17:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.