Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1906
W sumie: 49184

News

VII Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów w Łaskarzewie

26.09.2018

W niedzielę 14 lipca odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów w Łaskarzewie.

"Od kilku lat Łaskarzew rozbrzmiewa piękną muzyką i śpiewem. Jest to świeto folkloru, radosne i kolorowe. Nasz festiwal, to wspaniała okazja do zaprezentowania publiczności dorobku kulturowego, zarówno ze strony zespołów regionalnych, jak i z zagranicy" - mówiła Burmistrz Miasta Łaskarzew, otwierając festiwal.

Siódmą edycję festiwalu rozpoczął koncert Orkiestry Detej prz ZMG OSP RP w Łaskarzewie. Następnie do wspólnej zabawy zaprosił zespoł Replay. Młody wirtuoz akordeonu- Jakub Kołyska, laureat tegorocznego Konkursu Talentów zaprezentował wiązankę utworów ludowych. Beata Jaworska swoim dźwięcznym głosem zaśpiewała dla publiczności utwory Anny German  i Hanny Banaszak.

Na scenie wystapił również białoruski kwartet akordeonowy Fantazja.

Tuż po godzinie 17 Burmistrz Miasta Łaskarzew otworzyła uroczyście VII Międzynarodowy Festiwal w Łaskarzewie:

"W ten jeden dzień w roku w Łaskarzewie akordeon triumfuje. Obecność państwa udowadnia, że nie jest to jedynie skansen, ze muzyka akordeonowa żyje i rozwija się. Wszystkich wykonawców nagradzajmy gromkimi brawami".

Zaproszeni goście podkreślali wielką rolę festiwalu w promowaniu folkloru i kultury. Goście podkreślali, że jeśli społeczeństwo się jednoczy, integruje, to może zdziałać wiele dobrego. Parlamentarzyści- Stanisława Przadka, Krzysztof Borkowski i Grzegorz Woźniak cytowali muzyczne aforyzmy. Współorganizator festiwalu a zarazem Patron honorowy- Starosta Garwoliński Pan Marek Chciałowski podkreślal, że " Muzyka jest zawsze bliska sercu. Muzyka Łączy ludzi". Burmistrz Miasta Łaskarzew i Księdz Proboszcz Edmund Szarek podziękowali Pani Janinie Ewie Orzełowskiej za wsparcie wielu przedsięwzięć, jakie były realizowane w naszym mieście. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego- Janina Ewa Orzełowska  powiedziała: "Trudno nie pomagać, kiedy zwyczajnie chcecie coś robić, a teraz jest coraz trudniej, żeby komuś się chciało chcieć. Ja nie umiem przechodzić obojętnie wobec takich spotkań, jak są tutaj dzisiaj" .

Po części oficjalnej scena należała juz tylko do artystów. Jako pierwszy wystąpił na niej Zespół Pieśni, Tańca i Muzyki Bursztyn z białoruskiego Kobrynia. Barwne stroje, piekny spiew a przede wszystkim wspólna zabawa z publicznością zachwyciły wszystkich. Parkiet przed sceną drżał od pląsów i przytupywania.

Górale za Szczyrku- Kapela Ondraszki zaprosiła wszystkich na biesiadę góralską. Zespół Jame Roma bawił publiczność tradycyjną muzyką romską. Łaskarzewskie "dechy" nie pustoszały nawet na chwilę. Finałowym akcentem był występ  zespołu Power, który bawił publiczność prawie do północy.

I tak zakończył się VII Międzynarodowy Festiwal Akordeonistów w Łaskarzewie. Następny już za rok. Czas szybko płynie. Nie obejrzymy się a w łaskarzewskich alejkach znów będzie rozbrzmiewać muzyka Akordeonu.

Honorowymi Patronami VII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonistów w Łaskarzewie byli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego.

 

E. Mikusek

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki i czwartki

w godzinach od 10.00 do 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.