Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1929
W sumie: 49207

News

"Tak się bawi, tak się bawi Ła- ska- rzew"- relacja z Dnia Miasta Łaskarzew 2013

26.09.2018

„Tak się bawi, tak się bawi Ła-ska-rzew”

W niedzielę 18 sierpnia Łaskarzew obchodził 595 rocznicę nadania praw miejskich.  Z tej okazji zorganizowano uroczyste obchody Dnia Miasta Łaskarzew.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęła o godz. 13.00 Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców, której przewodniczył ks.  Kanonik Edmund Szarek. W swojej homilii ksiądz przedstawił krótki rys historyczny naszego miasta. Podkreślił fakt udziału miasta i jego mieszkańców w wielu wydarzeniach historycznych, które odcisnęły piętno na rozwoju naszego miasta. Ks. Kanonik powiedział, że dziś musimy być odpowiedzialni za nasze miasto wspólnie, bez podziałów i konfliktów. Musimy być jak drużyna piłkarska, w której każdy zawodnik gra nie o swój osobisty sukces, ale o zwycięstwo całej drużyny.

Po Mszy św. uroczysty orszak przemaszerował ulicami - Warszawską i Młyńską nad rzekę Promnik, gdzie Ks. Kanonik Edmund Szarek dokonał uroczystego poświęcenia, a zaproszeni goście przecięcia wstęgi i otwarcia zrewitalizowanego zbiornika retencyjnego. Następnie orszak udał się na teren Zespołu Szkół Nr 2. Tam na maszt wciągnięto flagę narodową przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej przy ZMG OSP RP. Potem w niebo pofrunęło 595 gołębi pocztowych, które z okazji jubileuszu wypuścił Polski Związek Gołębi Pocztowych Sekcja w Łaskarzewie.

 Burmistrz Miasta Łaskarzew przywitała wszystkich gości: Poseł na Sejm RP- Stanisławę Prządka, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego- Janinę Ewę Orzełowską, Starostę Powiatu Garwolińskiego- Marka Chciałowskiego, Burmistrza Miasta Garwolin- Tadeusza Mikulskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie- Dariusza Sadkowskiego, Ks. Kanonika Edmunda Szarka,  Wójta Gminy Łaskarzew- Mariana Janisiewicza oraz Przewodniczącą Rady Gminy Łaskarzew- Justynę Boratyńską i Komendanta Komisariatu Policji w Łaskarzewie- asp. Artura Wąsika.

Burmistrz Miasta wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym zacytowała słowa Abrahama Lincolna: „To piękne, gdy mieszkaniec jest dumny ze swojego miasta, a jeszcze piękniej, gdy miasto jest dumne ze swoich mieszkańców.” Burmistrz Miasta podkreśliła, że jubileusz to święto wszystkich tych, którzy pracują na rzecz rozwoju miasta i dbają o jego wizerunek.

Rozwój miasta nie byłby możliwy, gdyby nie fundusze pozyskane z zewnątrz. Włodarz miasta podziękowała wszystkim tym, którzy wspierali miasto w pozyskiwaniu tych funduszy i realizowaniu inwestycji. Dzięki tym środkom wykonano m.in. termomodernizacje  budynków szkół i przedszkola, wybudowano „obwodnicę” miasta – ulicę Chopina a także zrewitalizowano zbiornik retencyjny na rzece Promnik. W dowód uznania za współpracę i troskę oraz liczne dowody sympatii okazywane mieszkańcom Miasta Łaskarzew  5 gości otrzymała … buty na miarę, z których Łaskarzew słynie od wielu pokoleń.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości scena należała do artystów a parkiet do publiczności.

Jako pierwsza koncertowała Orkiestra Dęta ZGM OSP RP. Następnie na scenie pojawił się duet       An Dreo & Karina, który brawurowo wyśpiewał najbardziej znane i lubiane przeboje słynnego duetu Al Bano & Romina Power. Włoski repertuar doskonale wpisał się w atmosferę upalnego, sierpniowego popołudnia. W dalszej części wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II – przedstawili  oni program artystyczny –Tu telewizja „Pleciugi”. Swoje umiejętności zaprezentowali także uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr 1  im. Szarych Szeregów. Młodzież zaprezentowała się w pokazie gimnastyki sportowej i walk judo. Obydwie szkoły zostały nagrodzone gromkimi brawami łaskarzewskiej publiczności. Wiele  radosnych emocji wśród uczestników festynu wzbudził pokaz iluzji –Marty Jasińskiej zachwycił on nie tylko dzieci, ale również starszych mieszkańców, którzy z równym zaciekawieniem i podziwem oglądali pokaz „magicznych sztuczek”. Wiele osób chętnie uczestniczyło w zabawach, do których zapraszała iluzjonistka.  Od godziny 19.00 na scenie królowała już tylko muzyka. Mieszkańcy bawili się z DJ Blonde, a następnie z tegoroczną   Gwiazdą Wieczoru zespołem After Party. Koncert Gwiazdy ukoronował pokaz sztucznych ogni. Do późnych godzin nocnych Łaskarzewiacy świętowali i bawili się  wspólnie z łaskarzewskim zespołem Power.

Przez cały dzień  czynny był blok rekreacyjno - sportowy  organizowany przez Stowarzyszenie CIA, ŁKS ”Promnik” oraz  Łaskarzewską Straż Pożarną. Na łaskarzewskim stawie rozegrano Zawody Wędkarskie, które zostały zorganizowane przez Koło Wędkarskie Nr 17. Uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary i medale:

Wakacyjna Liga Piłkarska:
I miejsce: Robson Łaskarzew
II miejsce: Bad Boys Sobolew 
III miejsce: Champion Wilga
Najlepszy bramkarz: Marcin Kondej
Najlepszy strzelec: Sebastian Kaczyński

Turniej Piłki Siatkowej:
I miejsce: Krzysztof Mucha i Bartosz Kwiatkowski
II miejsce: Piotr Walenda i Przemysław Mucha
III miejsce: Marcin Przybysz i Patryk Dudkowski

Zawody wędkarskie:
Juniorzy:
I miejsce: Robert Tobiasz 
II miejsce: Eryk Gientka
III miejsce: Filip Gąska

Seniorzy:
I miejsce: Paweł Freliszka
II miejsce: Robert Tobiasz
III miejsce: Norbert Sadurek

Ponadto można było obejrzeć wystawę „Łaskarzew na Starej Fotografii” przygotowaną przez Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Łaskarzewskiej. Dzieci mogły skorzystać także  z  nieodpłatnej zabawy na popularnych dmuchawcach, lub popróbować sił na warsztatach decoupage zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego. Stowarzyszenie  w ramach Projektu „Ponad Barierami” prowadzi działania na rzecz integracji osób niepełnosprawnych poprzez wystawy twórczości osób niepełnosprawnych oraz wspólne zajęcia plastyczne dla dzieci.  Podczas festynu mogliśmy także podziwiać  wystawę prac plastycznych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej  z Miętnego. Z obydwiema instytucjami współpracuje łaskarzewski dom kultury, gdzie  cyklicznie organizowane są integracyjne warsztaty artystyczne.

Kierownik DTP Bajka składa serdecznie  podziękowania Dyrektor Monice Krawczyk oraz pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 w Łaskarzewie za nieocenioną pomoc i współpracę  przy organizacji uroczystości.

Podziękowania również dla:

-  Pani Burmistrz , Ks. Proboszcza

- Zarządowi i Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej

- Koła Wędkarskiego NR 17

-Funkcjonariuszy komisariatu policji w Łaskarzewie na czele z Komendantem asp. Arturem Wąsikiem

- Zarządu ŁKS Promnik,

- Stowarzyszenia CIA

- Stowarzyszenia Historycznego Ziemi Łaskarzewskiej na czele z p. Trzaskowską i p. Żabczyńskim 

 - Orkiestry Strażackiej,  

- Marcina i Mariusza Paziewskich 

-  pracowników Firmy ANC i pracowników Ochrony, 

- Pracowników Urzędu Miasta Łaskarzew za pomoc w porządkowaniu terenu przed i po uroczystościach

Podziękowania dla Sponsorów:

Włodzimierzowi Kotlarskiemu- Sklep "Jedynka"

    Firmie  KWSC ‘Żabczyńscy”

Adamowi Jędrzejczykowi

Januszowi Zając z „Efekt  Chełm”

Państwu Krystynie i Waldemarowi Serejom

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki i czwartki

w godzinach od 10.00 do 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.