Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2323
W sumie: 11290

News

"Bóg jest dla wszystkich"- Orszak Trzech Króli 2018

27.09.2018

Już po raz szósty w Łaskarzewie mogliśmy wspólnie uczcić Święto Trzech Króli. Dom Pracy Twórczej „Bajka” zorganizował Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łaskarzew. W tym roku orszakowym hasłem było: „Bóg jest dla wszystkich”. Nasi trzej Królowie, reprezentowali trzy kontynenty, ale również trzy pokolenia. Król Afrykański był młodzieńcem, który stając na początku swojej drogi w dorosłość, w dojrzałość, już poszukuje i już znajduje swoje powołanie. Drugi Król – Europejski był mężczyzną w sile wieku, reprezentował on mężów i ojców rodzin poszukujących Jezusa i właściwej drogi dla siebie  i swoich rodzin.  Król Azjatycki był starcem, który dopiero u schyłku wieku, bogaty w wieloletnie, ludzkie doświadczenie, odnalazł gwiazdę i drogę do Jezusa.

Scenariusz orszaku we wszystkich miejscowościach orszakowych jest podobny. W Łaskarzewie mogliśmy zobaczyć,  Trzech Króli , którzy ujrzawszy Gwiazdę, pełni nadziei, wyruszyli wraz ze swymi Orszakami  do Betlejem. Minęli  biblijną scenę PIERWSZY GRZECH, na której Wąż skusił Ewę  i próbował sprowadzić Orszaki na złą drogę, na drogę pychy. Następnie Królowie odwiedzili DWÓR HERODA, gdzie byli, zaproszeni do lenistwa, namawiani do zazdrości i gniewu. Napotkana po drodze GOSPODA zachęcała do nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, do nieczystości i chciwości.  Tak jak co roku, byliśmy świadkami WALKI DOBRA ZE ZŁEM. Na szczęście dobro zwyciężyło  i Aniołowie przekonali wędrujących,  że Nowonarodzony Zbawiciel urodził się dla nas wszystkich, dla zbawienia każdego człowieka i wszyscy możemy zbliżyć się do Niego, podchodząc do szopki.

Wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękuję za udział w Orszaku.

Szczególne podziękowania kieruję do młodzieży, która aktywnie włączyła się w organizację święta, są nimi:  Ala i Weronika Gromadzkie, Marek, Hubert, Kuba Gromadzcy, Julka, Łucja, Ula i Pawełek Kołyska, Zuzia, Marysia i Ola Gładysz, Wiktor i Olek Mikusek, Natalka i Bartek Mazurek, Bartek Olejnik, Rafał Przybysz, Wiktoria Kliczek, Franek Pałyska, Lilianna Teodorowicz, Zosia Wójcik, Rozalka i Armin Książek, Emilka, Kasia i Małgosia Laskowskie, Fryderyk Węgrzyn oraz Kuba i Magda Górka, Patrycja i Mateusz Rutkowscy, Kacper Przybysz. Dziękuję także naszym dorosłym aktorom: Michałowi Pałysce i Mirkowi Wnukowi.

 Za pomoc w organizacji serdecznie dziękuję również ks. Mariuszowi Szyszko, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej i Pracownikom Posterunku Policji w Łaskarzewie za pilnowanie bezpieczeństwa podczas przemarszu, Michałowi Paziewskiemu, Patrykowi Józwiakowi i Sewerynowi Rosiakowi za nagłośnienie przedstawianych scenek oraz Elizie Mikusek za fotorelację z przebiegu Orszaku.

Co roku dokładamy starań, aby Święto Objawienia Pańskiego w Łaskarzewie miało piękną i bogatą oprawę. W tym roku nasi Trzej Królowie mogli poszczycić się nowymi strojami, za które serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Rybickiemu i pracownikom firmy „Rybicki” z Garwolina.

M. Walenda

 

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki i czwartki

w godzinach od 10.00 do 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.