Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1917
W sumie: 49195

News

News zdjęcie id 323

Witaj maj, trzeci maj... - 228. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

06.05.2019

W dniu 3 maja 2019r. obchodziliśmy już 228. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia, jak co roku w naszym mieście, miały miejsce uroczystości, w których trakcie mieliśmy okazję do przemyśleń na temat naszej Ojczyzny, jej przeszłości oraz tego, co nas czeka w przyszłości. W uroczystościach brali udział m.in. Burmistrz Miasta Łaskarzew Pani Anna Laskowska, Przewodniczący Rady Miasta Łaskarzew Pan Leszek Bożek, Wójt Gminy Łaskarzew Pani Sylwia Szopa, Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew Pan Jerzy Błachnio, Członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Ziędalski, Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Pan Waldemar Trzaskowski, przedstawiciele służb mundurowych, Strażacka Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Miasta i Gminy Łaskarzew, poczty sztandarowe szkół z miasta i gminy wraz z uczniami, przedstawiciele placówek oświatowych z miasta i gminy, poczet sztandarowy Skautów Europy, harcerze ZHP, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy.

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej przez ks. Prałata Edmunda Szarka wraz z ks. Kanonikiem Eugeniuszem Syczewskim oraz ks. Piotrem Osińskim. W porywającym kazaniu ks. Prałat przypomniał zgromadzonym o korzeniach Polskości oraz o tym jak istotną rolę pełni wiara w historii Polski.

Następnie wszyscy zgromadzeni uroczyście przemaszerowali pod pomnik Odzyskania Niepodległości, znajdujący się w parku Alejki w Łaskarzewie. Uczestnicy wydarzenia odśpiewali Hymn, po czym głos zabrała Pani Burmistrz Anna Laskowska wraz z Panią Wójt Sylwią Szopą. Pani Burmistrz dziękowała wszystkim, którzy angażują się w organizowanie i udział w uroczystościach patriotyczno - historycznych w Mieście, mówiła o włączeniu Łaskarzewa do Programu Niepodległa oraz jak ważny jest patriotyzm i oddanie Rzeczypospolitej. Odczytano również fragmenty listu Pani Marszałek Marii Koc. Po przemówieniu Pani Burmistrz, Pani Wójt oraz ks. Prałat wypuścili gołębie na znak wolności.

Głos zabrał również Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Pan Waldemar Trzaskowski, który mówił o planach rozwoju Powiatu oraz o tym, jak wiele można zmienić, aby wszystkim żyło się lepiej.

Po krótkich wystąpieniach przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie, pod przewodnictwem Pani Teresy Rezwow oraz Pani Emilii Agnieszczak. W trakcie części artystycznej zgromadzeni odbyli krótką lekcję historii – dowiedzieli się, jakie były przyczyny, jak również skutki uchwalenia Konstytucji.

Następnie odbyło się uroczyste złożenie wieńców. Po złożeniu wieńców wszyscy obecni odśpiewali pieśń „Witaj majowa jutrzenko” oraz skosztowali regionalnego łaskarzewskiego przysmaku – cynamonek. Wszyscy zgromadzeni otrzymali również znaczki Programu Niepodległa.

Wszystkim obecnym na uroczystościach z okazji 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja serdecznie dziękujemy za uczestnictwo wydarzeniach. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki i czwartki

w godzinach od 10.00 do 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.