Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 984
W sumie: 44959

News

News zdjęcie id 496

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŁASKARZEWA

12.03.2020

Drodzy Mieszkańcy Łaskarzewa,

w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, rekomenduję ograniczenie wizyt oraz załatwiania spraw w Urzędzie Miasta, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łaskarzewie oraz Przychodni Zdrowia w Łaskarzewie.

Urząd Miasta

Urząd Miasta Łaskarzew oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łaskarzewie funkcjonują bez zmian, jednak z zachowaniem koniecznych zasad higieny i ograniczeniu kontaktów bezpośrednich do spraw pilnych i koniecznych. Proszę przychodzić jedynie w sprawach koniecznych i tylko wówczas, kiedy wymagana jest bezpośrednia wizyta w Urzędzie. Jeżeli sprawy nie są „pilne” proszę o odłożenie ich na inny, bardziej dogodny termin lub jeśli to tylko możliwe, załatwienie ich drogą elektroniczną: urząd@miastolaskarzew.pl lub laskarzew_miasto@wp.pl lub telefonicznie: (25) 684-52-50.

Podczas niezbędnych wizyt w Urzędzie proszę o zachowanie odpowiedniej odległości od pracowników Urzędu i innych oczekujących ze względu na własne bezpieczeństwo.

Placówki oświatowe i instytucje kultury

  • Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostały zawieszone zajęcia w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych i szkołach od 12 do 25 marca br. (przy czym w wyjątkowych sytuacjach w dniach 12-13 marca placówki oświatowe zapewniają zajęcia opiekuńcze)
  • Na terenie Łaskarzewa do odwołania nie będą odbywały się żadne imprezy masowe
  • Do dnia 25 marca b.r. zawieszone zostają wszystkie zajęcia, kółka, imprezy kulturalne odbywające się w Domu Pracy Twórczej „Bajka” i  Miejskiej Bibliotece Publicznej w  Łaskarzewie

Przypominam, że nie jest to czas ferii, uczniowie powinni pozostać w domach i korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych wskazanych przez pedagogów, czytać lektury czy też powtarzać dotychczas zdobytą wiedzę.

Seniorzy

Wszystkim mieszkańcom, w tym szczególnie osobom starszym, które są najbardziej narażone na ryzyko zachorowania, rekomenduję ograniczenie kontaktów w większych grupach ludzi. Zalecam przestrzeganie podstawowych zasad higieny rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia.  Ponadto zwracam się z prośba o pomoc i pamięć o wszystkich seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą – zaoferujmy im pomoc i wsparcie jeżeli w najbliższym czasie chcieliby pozostać w swoich domach.

Ośrodek zdrowia

  • Proszę przychodzić jedynie w sprawach koniecznych i tylko wówczas, kiedy wymagana jest bezpośrednia wizyta
  • Wszelkie wątpliwości odnośnie swojego stanu zdrowia proszę wyjaśniać TELEFONICZNIE – tel. (25) 684 50 17. Wkrótce zostaną uruchomione dodatkowe numery telefonów, usprawniające konsultacje i kontakt z SPZOZ w Łaskarzewie
  • Osoby, które podejrzewają zakażenie koronawirusem, proszę o NIE ZGŁASZANIE SIĘ OSOBIŚCIE DO PRZYCHODNI POZ (chyba, że zostaną Państwo o to poproszeni w określonym terminie). Proszę również o NIE UDAWANIE SIĘ DO SZPITALA ani na SOR bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie i czy jest to potrzebne

Powyższy komunikat ma na celu tylko i wyłącznie, jak najlepsze zapobieganie ewentualnemu zagrożeniu.

Liczę na Państwa zrozumienie i zachowanie należytej ostrożności. Życzę nam wszystkim dużo zdrowia i spokoju.

                                                                                             BURMISTRZ ŁASKARZEWA
                                                                                                         /-/ Anna Laskowska

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki w godzinach od 10.00 do 15.00

w czwartki w godzinach od 12:00 do 17:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.