Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 987
W sumie: 44962

News

News zdjęcie id 741

Trwa projekt „Wakacje z WOT”. To najlepszy moment dla uczniów, studentów i nauczycieli na wstąpienie do Wojsk Obrony Terytorialnej!

24.05.2021

Uczą się i służą. Ty też tak możesz!
Szer. Wiktoria Kliczek z powiatu garwolińskiego

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi i połączenia szkoły ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Czy to możliwe? Oczywiście. Wiktoria od roku służy w szeregach, brała aktywny udział w działaniach pandemicznych, a mimo to ukończyła klasę maturalną z czerwonym paskiem. Właśnie zakończyła edukację w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie.   

Dlaczego po ukończeniu 18 lat młodzi ludzie wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej? - Od 9 roku życia marzyłam, żeby zostać żołnierzem i chciałam zrobić to jak najszybciej. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona do WOT przez krążące opinie. Jednak któregoś dnia, przyjechali do mojej szkoły rekruterzy z 61 batalionu w Grójcu i przekonali mnie, że jest to wszystko fajną inicjatywą - mówi szer. Wiktoria Kliczek, mieszkanka gminy Łaskarzew, dodając: - Uwierzyłam w tą magię WOT-u. Stałam się żołnierzem OT. Dziś nadal wierzę w tę magię, gdyby było inaczej, nie namawiałabym do wstąpienia w nasze szeregi innych.

Szeregowa Kliczek dzięki swojemu zaangażowaniu dziś jest liderem zespołu rekrutacyjnego 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu. A swoją pasją do munduru, dzieli się z rówieśnikami. - W Wojskach Obrony Terytorialnej można dowiedzieć się masy ciekawych rzeczy, można zarobić pieniądze na studia i za darmo skończyć różne kursy np. KPP. Służba Ojczyźnie, lokalnemu społeczeństwo a często osobom starszym i potrzebującym jest ważna, godna naśladowanie i uwagi. A nam młodym ludziom niezbędna do budowania patriotyzmu i wewnętrznego przekonania, że jesteśmy odpowiedzialni za swój kraj.   

To najlepszy moment! Zamień książkę na kamasze

Trwa projekt "Wakacje z WOT”, który jest skierowany do uczniów, studentów i nauczycieli, ale nie tylko. Każdy w wieku od 18 do 55 roku życia może wakacje spędzić na poligonie. Ochotnicy odbędą szkolenie podstawowe, złożą przysięgę wojskową i wstąpią w szeregi 6 MBOT bez konieczności rezygnowania z zajęć.

Zostało mało czasu, nie trać go!

16 dniowe szkolenie rozpocznie się 26 czerwca 2021 r. i odbywać się będzie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Kandydaci do służby w mazowieckiej brygadzie OT mogą zgłosić się do nas na trzy sposoby. Wnioski o powołanie szkolenia podstawowego można wypełnić z pomocą rekruterów 6 Mazowieckiej BOT (powiat garwoliński: szer. Wiktoria Kliczek, wiktoria.kliczek@wot.ron.mil.pl, tel. 510563267), zgłaszając się bezpośrednio do WKU Garwolin lub za pośrednictwem strony internetowej ePUAP(Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej).

 6 Profitów Terytorialsa

1. Ulga w transporcie kolejowym - żołnierzowi WOT, który zamieszkuje poza miejscem pełnienia służby, przysługuje prawo do zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie wojskowe w obie strony. Dodatkowo żołnierz OT jest uprawniony do ulgi przy dojazdach środkami publicznego transportu kolejowego - ulga 78%.

2. Cały proces szkolenia został stworzony w taki sposób, aby możliwe było pogodzenie służby wojskowej z nauką w szkole i życiem osobistym. Otrzymasz na początku służby roczny terminarz ze swoimi szkoleniami rotacyjnymi. W razie potrzeby będziesz mógł zmienić termin swojego szkolenia.

3. Zalety finansowe - w zależności od stopnia wojskowego, żołnierzom wypłacany jest uposażenie w przypadku szeregowego wynosi 117,14 zł za każdy dzień (za szkolenie podstawowe otrzymasz wynagrodzenie 1874,24 zł).

Dodatkowo raz w miesiącu otrzymasz dodatek za gotowość bojową (411 zł) oraz za każdy dzień ćwiczeń.

4. Kursy dla terytorialsów - Kursy uprawniające do obsługi maszyn inżynieryjnych, kursy prawa jazdy na uprawnienia dla kierowców pojazdów wszystkich kategorii, kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) dający tytuł ratownika oraz kurs ratownictwa pola walki (TC3), który może być przydatny w działaniach WOT w przypadku zdarzeń kryzysowych, kursy dowódcze w zakresie dowodzenia i zarządzania, organizowane na wojskowych uczelniach wyższych.

5. Rozwój - możliwość odbycia kursów podoficerskich i oficerskich.

6. Ubezpieczenie zdrowotne - każdy żołnierz OT rotacyjnie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu.

 

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki w godzinach od 10.00 do 15.00

w czwartki w godzinach od 12:00 do 17:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.