Logo Łaskarzew

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2512
W sumie: 11479

News

News zdjęcie id 839

Wzmocnienie działań Stowarzyszenia CIA w Łaskarzewie

07.09.2021

Stowarzyszenie Centrum Integracyjno Animacyjne w Łaskarzewie kupiło sześć laptopów, monitor interaktywny i urządzenie wielofunkcyjne, z których będą mogli korzystać mieszkańcy powiatu garwolińskiego. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach III edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Głównym celem projektu było wyposażenie sali dydaktycznej w Łaskarzewie w nowoczesne urządzenia interaktywne. Dzięki nim Stowarzyszenie może oferować bardziej profesjonalne i atrakcyjniejsze działania edukacyjne. Z zakupionego sprzętu  skorzystają wszyscy mieszkańcy powiatu podejmujący aktywność obywatelską i poszukujący wsparcia w realizacji podejmowanych działań na rzecz społeczności lokalnej. 

– Zakup nowoczesnych urządzeń IT usprawni pracę naszej organizacji oraz pozwoli na komfortowe korzystanie z nich zarówno przez młodych, jak i seniorów – mówi Marek Kusak, Prezes Stowarzyszenia CIA w Łaskarzewie. – Mieszkańcy mogą umówić spotkanie w siedzibie naszej organizacji przy ul. Alejowej 13 w Łaskarzewie, gdzie  obecnie prowadzone są zajęcia edukacyjno-doradcze, poradnictwo psychologiczne i spotkania z terapeutą uzależnień. Sprzęt posłuży zarówno naszym aktywnym członkom, jak i wszystkim mieszkańcom powiatu garwolińskiego, którzy zainteresowani są podejmowaniem inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej - dodaje.

Efekty udzielonego wsparcia widać gołym okiem. Zakupiony sprzęt  wykorzystywany jest przez seniorów na spotkaniach Integracyjnego Kącika Komputerowego. Korzystając z nowoczesnych narzędzi IT, członkowie organizacji świadczą pomoc doradczo-edukacyjną z zakresu pozyskiwania funduszy, IT i księgowości w organizacjach pozarządowych dla aktywnych mieszkańców, grup nieformalnych i młodych organizacji pozarządowych powiatu garwolińskiego.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Celem programu jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin i powiatów, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Kozienice – Miłosna w powiecie garwolińskim. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ze względu na konieczność zapewnienia zasilania północno-wschodniej i centralnej Polski oraz niezawodnego wyprowadzenia mocy z Elektrowni Kozienice.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl.

Zdjęcia pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/zLzqeHo2JeHtUkao7

Burmistrz Zaprasza

<p>Burmistrz Miasta Łaskarzew</p><p>mgr Anna Laskowska</p>

Burmistrz Miasta Łaskarzew

mgr Anna Laskowska

przyjmuje interesantów

we wtorki i czwartki

w godzinach od 10.00 do 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.